Used 2017 Palomino Puma 30-FKSS Travel Trailer
2017 Puma Palomino 30FKSS Available at TXVEHICLES.COM in Kennedale TX with Financing Options Available and FREE Delivery Options Available
Excellent condition 2017 Puma Palomino 30FKSS with a spacious layout, modern upgrades, and plenty of room for comfortable camping or extended stays. This camper is clean, fully functional, and ready for the road!
Features Include:
2 Slide-Outs
2 A/C Units
Power Awning
Front & Rear Electric Stabilizing Jacks
Electric Tongue Jack
Full Propane Tanks
Exterior Speakers
2 Separate Entrances/Exits
Brand New Pull-Out Sofa Bed
Brand New Mattress
Plenty of Interior Storage Space
Specs:
50 AMP Service
2 A/C Units
Approx. 34 Feet 9 Inches Long
Dry Weight: 7,579 lbs
Sleeps 4 Comfortably
WE HAVE A HUGE SELECTION OF BUMPER PULLS, TOY HAULERS, 5TH WHEELS & MOTORHOMES AVAILABLE!
We Show RVs 7 Days a Week By Walkin or Appointment at TXVEHICLES.COM
We inspect & go through all trailers to ensure our customers are 100% satisfied.
SE HABLA ESPAÑOL!
Message us today for pricing, more pictures, or to schedule a showing!
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Stock# 061750
Interior Color: Chateau, Mink, Slate, Toasted Toffee
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Chateau, Mink, Slate, Toasted Toffee |
| Hitch Weight | 1228 lbs |
| GVWR | 9950 lbs |
| Dry Weight | 7992 lbs |
| Cargo Capacity | 1958 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
Puma 30-FKSS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


