Used 2017 Palomino Puma 28-RBQS Travel Trailer
If you are looking for a full rear bath including a shower with a seat, a single slide out providing more interior space, and a front private bedroom then take a step inside the Puma 28-RBQS by Palomino.
As you enter this travel trailer to your right is an entertainment center and wardrobe. To your left there is a rear full bathroom. The bath features a shower with a seat, vanity sink, toilet, linen storage, and a wardrobe/linen cabinet above an outside storage compartment.
In the living area, the road side slide out features a sofa with overhead cabinets and a booth dinette.
The kitchen is along the opposite wall providing a pantry, refrigerator, three burner range, overhead cabinets, an angled countertop with a double sink.
The front bedroom includes a queen bed with a shirt closet and nightstand on either side, plus overhead storage for more camping gear, and more!
Outdoors, you may choose an optional outside kitchen with a grill, microwave, overhead cabinet, sink, mini-frig, and additional storage space. Or you can choose a mini camp kitchen option with a pull-out drawer above a sink, mini-frig, and a grill.
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
Stock# 064589T
Exterior Color: Tan
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Exterior Color | Tan |
| Hitch Weight | 680 lbs |
| GVWR | 8400 lbs |
| Dry Weight | 6712 lbs |
| Cargo Capacity | 1688 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4X4TPUD25HP064589 |
Puma 28-RBQS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


