Used 2017 Palomino Puma 259-RBSS Fifth Wheel
The large single slide Palomino Puma 259-RBSS fifth wheel features a set of rear double stacked double beds that the kids and guests are sure to enjoy. Plus there is storage under the beds for more camping gear, and a privacy curtain.
The opposite rear corner has a private area with a 40" tub and toilet. A vanity sink and medicine cabinet are just outside the door.
Continuing around, a generous slide out features a u-shaped dinette and a sofa with overhead cabinets. An entertainment center and overhead cabinets are on the wall shared with the bedroom.
The wall opposite the slide features the kitchen. It includes a linen/pantry closet, refrigerator, three burner range, overhead cabinets, and angled double sink.
As you step up into the front bedroom, there is a queen bed. Each side has a shirt closet over a nightstand with overhead cabinets between them.
Outdoors you can fix meals or snacks on the optional mini camp kitchen that has a pullout drawer above the sink, a mini-frig, and a grill. Or you can choose the optional outside kitchen with a grill, microwave, overhead cabinet, mini-frig, and additional storage.
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
You Save: $1,000
Sale Price: $16,999
Stock# C11-26A
| Sleeps | 9 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Hitch Weight | 1322 lbs |
| GVWR | 9350 lbs |
| Dry Weight | 7312 lbs |
| Cargo Capacity | 2038 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 65 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Tire Size | 15" |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4X4FPUA20HP062346 |
Puma 259-RBSS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


