Used 2017 Palomino A-Frame Series 12ST Folding Pop-Up Camper
GREAT UNIT,,PRICED TO GO !!!!!
It's time to camp above ground inside hard walls in this A-Frame Series model 12ST. This pop-up folding camper by Palomino provides a bed, booth dinette, plus much more!
As you step inside to your right there is a booth dinette for meal time or just hanging out. There is storage below the curbside bench, plus this area provides extra sleeping space if needed.
Along the roadside wall you will find a two burner cook-top and single sink for making snacks or meals inside.
On the opposite side there is a microwave and TV, plus countertop. In the rear of this A-Frame Series model you are sure to enjoy the 56" x 80" bed.
The front exterior storage provides space for your outdoor gear and more!
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
You Save: $5,000
Sale Price: $9,900
Stock# TC369
| Sleeps | 3 |
| Length | 19 ft |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 5 ft 3 in |
| Hitch Weight | 342 lbs |
| GVWR | 3662 lbs |
| Dry Weight | 2283 lbs |
| Cargo Capacity | 1379 lbs |
| Fresh Water Capacity | 18 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Full |
| Cooktop Burners | 2 |
| Axle Count | 1 |
| VIN | 049191 |
A-Frame Series 12ST Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


