Used 2017 Outdoors RV Creek Side Titanium Series 20FQ Travel Trailer
It's time to travel to your favorite destinations in this Outdoors RV Creek Side Titanium Series 20FQ travel trailer.
As you step inside you will find a u-shaped dinette along the rear wall including a skylight. The dinette provides extra sleeping space at night when needed. Along the curb side wall you can enjoy the double kitchen sink, flip-up counter, three burner range, and pantry when preparing your meals. The refrigerator is on the opposite side for your perishables.
The centrally located bathroom includes a tub with skylight, toilet, plus a vanity with sink and medicine cabinet.
Pull the privacy curtain back to enter the front bedroom. You can relax on the queen size bed while watching the TV that is located in the corner. You will appreciate the storage provided by the dual wardrobes and nightstands, and overhead cabinets above the bed, as well as the exterior storage for your outdoor gear, plus much more!
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# RKP57A
| Sleeps | 3 |
| Length | 24 ft 7 in |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Hitch Weight | 485 lbs |
| GVWR | 6800 lbs |
| Dry Weight | 4975 lbs |
| Cargo Capacity | 2100 lbs |
| Fresh Water Capacity | 78 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | ST205/75 15C |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 51W112520H1013662 |
Creek Side Titanium Series 20FQ Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


