Used 2017 Outdoors RV Creek Side Mountain Series 23RKS Travel Trailer
Comfortable camping is at your fingertips in this Creek Side Mountain Series 23RKS travel trailer by Outdoor RV.
As you enter to your left you will find a rear kitchen layout with a pantry, refrigerator, and three burner range, plus the countertop and overhead storage wraps around along the road side wall including a double kitchen sink.
The road side slide out features a mountain dinette with skylight. A TV is next to the slide for easy viewing from the dinette, or the sofa bed on the opposite side.
The split bath provides a private toilet and tub with skylight along the curb side wall. A wardrobe is outside the door for additional storage. The bath sink with medicine cabinet is inside the front bedroom. Plus you will find a queen bed, dual wardrobes and nightstands, overhead cabinets, and a TV. You can even pull the curtain closed for privacy as well.
There is exterior storage and an awning outside, plus more!
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
Stock# 10284
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 4 in |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Hitch Weight | 615 lbs |
| GVWR | 7500 lbs |
| Dry Weight | 5680 lbs |
| Cargo Capacity | 1820 lbs |
| Fresh Water Capacity | 80 gals |
| Grey Water Capacity | 60 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | ST225/75 15D |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 51W11282XH1012708 |
Creek Side Mountain Series 23RKS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


