Used 2017 Northwood Nash 22H Travel Trailer
This Northwood Nash travel trailer 22H offers a rear full bath and front bedroom.
As you enter notice the sofa straight ahead. There is also a booth dinette for more seating to the left of the door. Overhead cabinets above the dinette make it easy to keep things neat and tidy by being able to stow your things away when not in use. Both the sofa and dinette can easily be turned into sleeping space at night as well.
In the front bedroom find a 54" x 74-1/2" bed. Above there are two overhead cabinets, and at the foot of the bed you will find a wardrobe.
The kitchen area provides a refrigerator, a three burner range, and double sinks for cleaning up. There are also storage cabinets above for dishes and things.
The rear of this Nash 22H offers a full bathroom with tub/shower, toilet, vanity with sink, plus wardrobe.
Add an optional TV if you like above the dinette area along the inside wall, plus so much more!
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# UT201336
| Sleeps | 5 |
| Length | 24 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 505 lbs |
| GVWR | 7000 lbs |
| Dry Weight | 4727 lbs |
| Cargo Capacity | 2273 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Tire Size | ST205/75R15 LRC |
| Furnace BTU | 25000 btu |
| VIN | 4N11H2227H0147579 |
Nash 22H Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


