Used 2017 Northwood Arctic Fox Camper 990 Wet Bath Truck Camper
Load up your camper, your truck, and easily start your next camping trip in this model!
The Arctic Fox Camper 990 Wet Bath by Northwood Mfg. includes a wet bath just inside on your left. It includes a toilet and a sink.
The corner kitchen includes a pantry, a three burner range, overhead cabinets and a corner angled double sink.
Across, take one step up to the slide out including a booth dinette with an optional overhead bunk and a refrigerator.
Step up to the front bed with two wardrobes and a hamper at each side, space for an optional TV with a swing arm, along with a shelf above the head of the bed, plus so much more!
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Stock# 99227
Exterior Color: WHITE
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 17 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 9 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 7 in |
| Exterior Color | WHITE |
| Dry Weight | 3010 lbs |
| Fresh Water Capacity | 59 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 43 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 1NCA990S0H0113419 |
Arctic Fox Camper 990 Wet Bath Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


