Used 2017 Livin Lite CampLite CLTC 6.8 Truck Camper
SALE PRICE REFLECTS FINANCE DISCOUNTThe Camplite 6.8 truck camper is the lightest fully self contained short bed truck camper made for a 1/2 ton truck!
Step inside the rear entrance and find a wet bath to your left. Here there is a toilet, shower, and sink.
On the opposite side there is a storage cabinet and an L-shaped sofa with some overhead cabinetry. On the opposite side find a sink, two burner cook-top, and a microwave.
Enjoy sleeping on a queen bed up front. There is also a refrigerator, shirt closet, and some storage, plus so much more!
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $5,000
Sale Price: $19,995
Stock# H6100
| Sleeps | 2 |
| Length | 14 ft 2 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 8 ft 9 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Dry Weight | 1870 lbs |
| Fresh Water Capacity | 13 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | LP |
| Cooktop Burners | 2 |
| Floor Length | 6 ft 6 in |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | DSI LP/Electric |
| Truck Bed Size | Short |
| Body Style | Hard-Side |
| Shower Type | Wet/Bath Shower |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | CLTC6817H01061 |
CampLite CLTC 6.8 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


