Used 2017 Little Guy Worldwide TAG Max Teardrop Trailer
MD State Inspection: Yes.
The TAG Max teardrop trailer by Little Guy features a full galley in the rear with a sink and stove combination. The galley is also set up for an optional fridge/freezer.
You will also find genuine wood cabinetry, LED lights, and a high quality queen size padded mattress inside. The included 3-speed Fantastic fan will provide adequate ventilation while you are camped.
The tongue of the trailer features a LP tank which also has the battery. A 13" spare tire is optional and can be mounted under the tongue to blend out of sight, and so much more!
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Stock# 52944
| Sleeps | 2 |
| Length | 13 ft 7 in |
| Ext Width | 6 ft 8 in |
| Ext Height | 6 ft |
| Int Height | 3 ft 11 in |
| Hitch Weight | 100 lbs |
| Dry Weight | 1060 lbs |
| VIN | 57HTT13S1HS000521 |
TAG Max Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


