Used 2017 Little Guy TAG XL MAX Travel Trailer
Great Pulling Travel Trailers for couples
2017 XL MAX Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Contact us for price
Schaap's RV Traveland
Location: Sioux Falls, SD
Stock# 5311A
Location: Sioux Falls, SD
Stock# 5311A
Exterior Color: Grey
Stock# 5311A
Exterior Color: Grey
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2017 XL MAX Specifications
| Sleeps | 2 |
| Length | 13 ft 5 in |
| Ext Width | 7 ft 7 in |
| Ext Height | 6 ft |
| Exterior Color | Grey |
| Hitch Weight | 100 lbs |
| Dry Weight | 1200 lbs |
| Fresh Water Capacity | 11 gals |
| Refrigerator Type | Slide Out Cooler |
| Cooktop Burners | 2 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| AC BTU | 8 btu |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Electrical Service | 30 amp |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


