Used 2017 Leisure Travel Wonder 24MB Motor Home Class B+
Let this Wonder motor home take you and a guest across the country in style and comfort! Inside this model there is a very modern contemporary feel throughout.
Step inside and to the left there is a hidden 28" TV, soundbar and Blu-ray player. To the right of the entrance you will find a storage cabinet. In the cab, the passengers seat swivels around for additional seating. Straight in from the door you will find two high back chairs with a table between. Here you can sit and watch TV, or enjoy a meal or snack at the table. Behind the chairs you will find a queen-size Murphy bed which easily pulls down when you are ready to sleep at night.
Just past the entertainment center you will find a nice size wardrobe for your hang up clothes. On the opposite side of the motor home is where you will find the kitchen area with a two burner range, sink, and plenty of cabinet and drawer space.
The bathroom is located in the rear of this motor home. A sliding door separates the bathroom from the rest of this unit. Here you will find a shower, sink, large mirror, and toilet, plus additional storage and so much more!
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
Stock# C4514
Chassis: Ford Transit
| Sleeps | 2 |
| Length | 24 ft 9 in |
| Ext Width | 7 ft 11 in |
| Ext Height | 10 ft |
| Int Height | 6 ft 5 in |
| GVWR | 10360 lbs |
| Fresh Water Capacity | 34 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 26900 |
| Chassis | Ford Transit |
| VIN | 1FDWS9PV2HKA53143 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


