Used 2017 Leisure Travel Unity 24TB Motor Home Class B+ - Diesel
Beautiful Coach ! Very Nice Condition !
2017 24TB Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Contact us for price
Schaap's RV Traveland
Location: Sioux Falls, SD
Stock# 5560
Location: Sioux Falls, SD
Stock# 5560
Chassis: Sprinter
Exterior Color: ICE SILVER
Interior Color: FOG
Stock# 5560
Chassis: Sprinter
Exterior Color: ICE SILVER
Interior Color: FOG
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2017 24TB Specifications
| Sleeps | 2 |
| Length | 25 ft 1 in |
| Ext Width | 7 ft 10 in |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Interior Color | FOG |
| Exterior Color | ICE SILVER |
| Hitch Weight | 500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Generator | Onan 3.6KW LP |
| Fuel Type | diesel |
| Miles | 58600 |
| Engine | Mercedes Benz 3L V6 Blue TEC Turbo Diesel |
| Chassis | Sprinter |
| Horsepower | 188 hp |
| Fuel Capacity | 26.4 gals |
| Wheelbase | 170 in |
| Torque | 325 ft-lb |
| Refrigerator Type | Gas/ Electric |
| Refrigerator Size | 6.7 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 15 |
| Water Heater Type | On Demand/ Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | Power w/ LED Lights |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | U242NHW026770 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


