Used 2017 Keystone RV Summerland 2020QB Travel Trailer
"Start Exploring Today: Enjoy 1 Year RV Complete and Free Camping on Us!"
This Summerland travel trailer 2020QB features everything you need to make your time away from home convenient and comfortable.
When you step inside you will see a front queen bed to your right with wardrobes on either side. There is also a front overhead cabinet for additional storage.
It will be easy to prepare light meals and snacks in this Summerland kitchen which features a large sink, a three burner range, refrigerator, and pantry for dry good storage and more.
There is a convenient bath with tub/shower, toilet and sink.
The rear features a u-shaped dinette that is perfect for meal times or just hanging out. You can easily view the entertainment center nearby. The dinette can also be made into additional sleeping space if needed at night.
Enjoy the front pass through storage compartment for all of your exterior camping gear, and so much more!
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Stock# UT480520
| Sleeps | 3 |
| Length | 24 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 515 lbs |
| Dry Weight | 4345 lbs |
| Cargo Capacity | 2155 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| LP Tank Capacity | 40 |
| AC BTU | 13500 btu |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Sunken Tub/Shower |
| VIN | 4YDT20227H3154444 |
Summerland 2020QB Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


