Used 2017 Keystone RV Springdale 2020QB Travel Trailer
Take your camping up a notch with this Springdale travel trailer 202QBWE. This unit features a front bedroom, a rear u-shaped dinette, and many conveniences that make camping more enjoyable.
Enter to find a front spacious bedroom area that can be closed off with a curtain for a bit more privacy at night. There is a comfortable queen size bed, dual bedside closets, and overhead storage too.
The road side bath offers a tub/shower, toilet and sink.
Easily prepare and cook food for your family with the kitchen amenities provided. There is a double kitchen sink, three burner range, microwave oven, refrigerator, and double door pantry for storing dry goods and more.
The very rear of the unit features a large u-shaped dinette for comfortable seating that you can enjoy dining at. It can also be converted to additional sleeping if needed. There is a nearby entertainment center for your enjoyment, and so much more!
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Stock# B681A
| Sleeps | 4 |
| Length | 24 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 9 in |
| Hitch Weight | 550 lbs |
| Dry Weight | 4282 lbs |
| Cargo Capacity | 2218 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 2 door |
| Refrigerator Size | 6.2 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| Awning Info | electric |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 4YDT20220H3154981 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


