Used 2017 Keystone RV Passport Elite 23RB Travel Trailer
!!!GREAT FOR ENTERTAINING!!!Camp comfortably with family and friends in this Passport Elite travel trailer model 23RB by Keystone RV. This unit offers all the amenities you need for spending time away from home.
The wardrobe/pantry just inside the rear door will certainly come in handy for storing your things. Further in find a rear corner bath complete with angled shower, toilet and sink.
To the right of the entrance find a counter area with three burner range, double kitchen sink, and large counter area featuring two stools for dining. A refrigerator is located across the room next to the sofa slide out which provides extra seating and a more spacious interior when the slide is fully extended.
The front of 23RB offers a queen size bed with dual wardrobes, one on either side of the bed along with overhead cabinets. There is a TV nearby that can easily be viewed from the bedroom area, the sofa, or the counter eat/in area.
There is also a front pass-through compartment that you will enjoy for stowing away all of your outdoor camping gear, and so much more!
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
You Save: $2,000
Sale Price: $12,999
Stock# 412194
Interior Color: Granite, Rattan, Driftwood
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Interior Color | Granite, Rattan, Driftwood |
| Hitch Weight | 565 lbs |
| Dry Weight | 4747 lbs |
| Cargo Capacity | 2053 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| VIN | 4YDT23R29HT412194 |
Passport Elite 23RB Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


