Used 2017 Keystone RV Passport 234QBWE Express Travel Trailer
This Passport Express travel trailer 234QBWE is the perfect unit for three or four to enjoy featuring a front semi-private bedroom and rear u-shaped dinette.
As you enter notice the front queen bed with overhead cabinet for storage. There is a privacy curtain that can be pulled at night if you like. There are also dual bedside wardrobes for clothing storage and more.
The bath is located straight ahead through the entry door and features a tub/shower, vanity with sink and lower storage, a toilet, and medicine cabinet too.
You will easily be able to cook light meals and snacks while traveling with the included three burner range, refrigerator, pantry for dry good storage, and double kitchen sink. There are also overhead storage cabinets, plus additional storage below the counter area for all of your dishes and things.
The rear features a u-shaped dinette that will easily seat everyone for mealtime, or for playing games. You can also view the TV from the dinette and it can be quickly made into additional sleeping space if needed at night. A handy shelf is found on the road side, and you will also find plenty of exterior storage with the front pass-through compartment, plus so much more!
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
You Save: $794
Sale Price: $15,705
Stock# 48666
Interior Color: Granite
| Sleeps | 4 |
| Length | 25 ft 4 in |
| Ext Height | 10 ft 1 in |
| Interior Color | Granite |
| Hitch Weight | 390 lbs |
| Dry Weight | 3880 lbs |
| Cargo Capacity | 2510 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT2342XHX412897 |
Passport 234QBWE Express Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


