Used 2017 Keystone RV Hideout 38BHDS Destination Trailer
This Hideout destination trailer 38BHDS features front and rear sleeping with a master bedroom in the rear, and a bunkhouse up front, plus dual slide outs and dual entry doors for added convenience.
Head inside through the sliding glass patio doors and find an open concept kitchen and living area with entertainment center to the right of the door, and a large slide out sofa and u-shaped dinette opposite. You can choose an optional tri-fold sleeper sofa if you like.
The kitchen features everything you need to easily prepare and cook food for your family. There are double sinks, a three burner range, and refrigerator on the curb side, and a pantry just off the dinette slide.
The front bunk room provides a set of bunks, and a dinette with folding bunk above on the opposite side. There is a handy storage closet in front between the bunks.
Just past the kitchen area head through the walk-through bath featuring a shower on the right, and vanity with sink and toilet on the left.
A private rear bedroom offers a private entry door to the outside. Inside find a king bed slide, a rear wall dresser and wardrobe, plus so much more!
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
You Save: $4,005
Sale Price: $19,990
Stock# 18107A
| Sleeps | 10 |
| Slides | 2 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 1170 lbs |
| Dry Weight | 8390 lbs |
| Cargo Capacity | 1580 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 3 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Cooktop Burners | 3 |
| LP Tank Capacity | 60 |
| AC BTU | 13500 btu |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YEE38B22H7209693 |
Hideout 38BHDS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


