Used 2017 Keystone RV Hideout 298BHDS Fifth Wheel
In immaculate condition! Pre-Qualify online, today!
This Keystone Hideout fifth wheel 298BHDS has the space you need and want when traveling with a larger family, or if you enjoy traveling with extra guests.
Step inside the main entry door and be amazed at the spacious living area with dual slide outs. The kitchen features a slide out refrigerator, pantry for storage, and three burner range. A kitchen island with double sink provides plenty of counter space for food prep and more.
Along the opposite side there is a slide out that features a booth dinette and sleeper sofa with overhead storage above. An entertainment center is located along the interior living room wall and can easily be viewed from anywhere in the room.
The rear bunkhouse features a set of 52" x 74" bunk beds with a ladder for the top bunk. There is also a wardrobe for storage and a desk.
Back toward the front there is a step up to a side aisle bath and front bedroom. The bath features a shower, toilet, sink, and linen storage.
The private front bedroom provides a closet and vanity along the outer bath wall, a queen bed with overhead storage, and a nightstand on one side of the bed, plus a second closet on the other, overhead storage, and more.
You will also find a convenient pull-out camp kitchen beneath the bunks in the rear. The perfect feature for cooking and dining outdoors.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# 92225
Exterior Color: CAMEL
Interior Color: BEIGE
| Sleeps | 9 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 5 in |
| Interior Color | BEIGE |
| Exterior Color | CAMEL |
| Hitch Weight | 1930 lbs |
| Dry Weight | 9255 lbs |
| Cargo Capacity | 2245 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 81 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| LP Tank Capacity | 60 |
| AC BTU | 13500 btu |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDF29823H7204399 |
Hideout 298BHDS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


