Used 2017 Keystone RV Hideout 25LHSWE Travel Trailer
If you have been searching for a travel trailer that sleeps eight people, a private front bedroom for yourself, and a rear set of double size bunk beds for family and friends, then look no further. This Keystone Hideout model 25LHSWE provides these features, plus more!
As you enter to your right there is a private front bedroom including a queen bed with dual closets, and overhead storage, plus a space saving sliding door for privacy.
The main living and kitchen area features a sleeper sofa, booth dinette, and the kitchen amenities to make your favorite camp meals. There is a double kitchen sink, three burner range, refrigerator, and a pantry.
In the rear right corner the bath provides a tub/shower, toilet, and sink. A set of double size bunk beds is next to the bath. Your kiddos or friends will enjoy having their own sleeping space, plus a convenient bath a few steps away.
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Stock# 24024A
| Sleeps | 8 |
| Length | 25 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 530 lbs |
| GVWR | 7500 lbs |
| Dry Weight | 4896 lbs |
| Cargo Capacity | 2632 lbs |
| Fresh Water Capacity | 60 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| LP Tank Capacity | 60 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| AC BTU | 13500 btu |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 4YDT25L23HN207799 |
Hideout 25LHSWE Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


