Used 2017 Gulf Stream RV Track n Trail Sidetrack Edition 24RTHSE Toy Hauler Travel Trailer
2017 24RTHSE Features and Options
Comfort Package
- 13,500 BTU Roof Mounted Air Conditioner
- Awning
- Microwave Oven
- TV Antenna w/Power Booster
- (2) Rear Stabilizer Jacks
Lite Value Package
- LED Interior Lights
- LED Awning Light
- Power Awning
- Power Hitch Jack
- Pleated Shades in Main Living Area
Interior
- Overhead Cabinet (Door Side)
- Manual Pull-Down Bed
- 6.0 cu. ft. Double Door Refrigerator
- Electric Hitch Jack
- (2) Front Stabilizer Jacks
What Our Customers Are Saying
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Arrowhead Camper Sales. Inc.
Location: Mayfield, KY
Stock# U23422
Location: Mayfield, KY
Stock# U23422
Stock# U23422
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2017 24RTHSE Specifications
| Sleeps | 6 |
| Length | 29 ft 9 in |
| Int Height | 8 ft |
| Hitch Weight | 770 lbs |
| Dry Weight | 5250 lbs |
| Cargo Capacity | 2576 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 37 gals |
| Black Water Capacity | 37 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| AC BTU | 13500 btu |
| Axle Count | 2 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

