Used 2017 Forest River RV Work and Play FRP Series 25WAB Toy Hauler Travel Trailer
Great used toy hauler!
Start your next outdoor adventure with the 25WAB Work and Play FRP Series toy hauler. This model features 6' of cargo space along the road side and 13'8" of cargo space on the door side. You will find plenty of room for your off-road toys.
Straight in from the entry door is a bathroom with a toilet, sink, and shower.
In the front bedroom find a queen bed and two wardrobes.
The kitchen area has a refrigerator, double sink, three burner range, overhead cabinets, and to the left of the entry door there is a large overhead cabinet, and so much more!
Used unit, as is no warranty
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Stock# C-7018
| Sleeps | 2 |
| Length | 30 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 5 in |
| Hitch Weight | 1196 lbs |
| GVWR | 11356 lbs |
| Dry Weight | 7486 lbs |
| Cargo Capacity | 3811 lbs |
| Fresh Water Capacity | 110 gals |
| Grey Water Capacity | 45 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
Work and Play FRP Series 25WAB Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


