Used 2017 Forest River RV Vibe 272BHS Travel Trailer
REAR BUNK HOUSE - DOUBLE BED BUNKS - DUAL ENTRY - U DINETTE - SOFA - QUEEN BED + MORE - CALL US TODAY @ 920-726-2267
The Vibe 272BHS travel trailer by Forest River offers a single slide out, a rear bunk house, and dual entry doors.
As you enter the travel trailer, to the left there is a double kitchen sink, three burner range, microwave, refrigerator, pantry, and wardrobe. Along the opposite side of the trailer you will find a slide out with a u-dinette and a jiffy sofa. Along the front of the living area you will enjoy the entertainment center.
In the front bedroom there is a queen bed, wardrobes, and a shelf for extra storage.
As you proceed toward the rear of the travel trailer, the double bed bunk house is on the left side. On the right side of the trailer is the bathroom. Inside the bathroom you will find a toilet, tub, sink, and medicine cabinet. There is also a private entrance from the bathroom leading outside.
Outside you can enjoy the optional exterior kitchen which includes a sink, refrigerator, and counter space. There is also an optional swivel gas grill that you can choose for your trailer. Find the exterior pass through storage area super handy for all of your extra camping gear, and more!
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
You Save: $6,881
Sale Price: $14,995
Stock# P1530353A
| Sleeps | 9 |
| Slides | 1 |
| Length | 34 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Hitch Weight | 681 lbs |
| Dry Weight | 6638 lbs |
| Cargo Capacity | 1867 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 62 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | 15" |
| VIN | 4X4TVBC24H4109745 |
Vibe 272BHS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


