Used 2017 Forest River RV Vibe 236RBS Travel Trailer
This rear bath, single slide 236RBS Vibe travel trailer by Forest River has everything you need for a weekend fun, or a week of vacationing.
Inside you will find that the bedroom is located in the front. There are sliding doors on either side of the swivel box. Wardrobes and an overhead cabinet can also be found in the room.
To the left of the entry door there is a double kitchen sink, three burner range where you can fix yummy snacks, or favorite meals, a microwave, and overhead cabinet for dishes. Store perishables in the refrigerator, and across there is a large pantry for canned goods. The u-shaped dinette is on a slide. Here you can enjoy your meals, play a game or two, or use this area for additional sleeping space.
The rear bathroom has a sink, medicine cabinet, radius shower, toilet, and wardrobe.
Outside find that the exterior kitchen has a countertop, sink, refrigerator, and a swivel gas grill mounted on the bumper. There is also a large pass thru storage area and so much more!
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
You Save: $7,107
Sale Price: $15,888
Stock# H9113064
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Hitch Weight | 695 lbs |
| Dry Weight | 5975 lbs |
| Cargo Capacity | 3482 lbs |
| Fresh Water Capacity | 44 gals |
| Grey Water Capacity | 66 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| VIN | 4X4TVBZ28H9113064 |
Vibe 236RBS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


