Used 2017 Forest River RV Surveyor 226RBDS Travel Trailer
With double slides, a u-dinette, and a kitchen island, you have everything you need to make your next camping trip fun and enjoyable with the Forest River Surveyor 226RBDS travel trailer.
As you enter the travel trailer, to the left is a refrigerator. To the right of the entrance you will find a slide with a pantry, three burner range, and counter space. The kitchen island offers the double kitchen sink. The opposite side has a u-dinette slide. You will also enjoy the entertainment center.
The bathroom is located in the rear of the trailer. Inside of the bathroom you will find a toilet, neo-angle shower, sink, and medicine cabinet.
The front bedroom offers a queen bed with storage below the bed and two wardrobes, one on either side of the bed.
Overhead cabinets can be found throughout the trailer as well as a front pass through storage area and much more!
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# T4692
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 25 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Hitch Weight | 658 lbs |
| Dry Weight | 5028 lbs |
| Cargo Capacity | 2630 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 4X4TSVY29H2475814 |
Surveyor 226RBDS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


