Used 2017 Forest River RV Surveyor 192T Expandable
Salvage Title
Camping can be fun and easy with the Surveyor expandable 192T by Forest River which features a front and rear queen tent bed.
As you enter the expandable, to the right is a double kitchen sink, three burner range, entertainment center, and dinette. During the day you can enjoy meals at the dinette, and at night it easily converts into additional sleeping space. The opposite side of the expandable has a sofa, wardrobe, and refrigerator.
In the rear you will find the bathroom with a tub/shower, sink, and toilet.
Overhead cabinets can be found throughout the expandable. Outside there is exterior storage and a pass thru storage area, and much more!
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $3,000
Sale Price: $9,987
Stock# R835-22A
| Sleeps | 6 |
| Length | 21 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Hitch Weight | 372 lbs |
| Dry Weight | 3680 lbs |
| Cargo Capacity | 1692 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 4X4TSVU29HL030652 |
Surveyor 192T Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


