Used 2017 Forest River RV Salem Cruise Lite 273QBXL Travel Trailer
View all Salem Cruise Lite Floorplans
2017 273QBXL Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Price:
$10,995
You Save: $2,000
Sale Price: $8,995
You Save: $2,000
Sale Price: $8,995
Pete's RV Center
Location: South Windsor, CT
Stock# 62281C
Location: South Windsor, CT
Stock# 62281C
Stock# 62281C
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2017 273QBXL Specifications
| Sleeps | 9 |
| Slides | 1 |
| Length | 33 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Hitch Weight | 702 lbs |
| Dry Weight | 6162 lbs |
| Cargo Capacity | 1540 lbs |
| Fresh Water Capacity | 61 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| VIN | 203_62281C |
For more information
Contact Us
Salem Cruise Lite 273QBXL Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

