Used 2017 Dynamax Isata 3 RW Motor Home Class C - Diesel
Clean as a whistle!2017 Isata 3 RW Features and Options
Outside
Barbeque Hookup
Hellwig Sway Bar
Full Body Paint
Electric Stabilizers
2 Max Air Vents
What Our Customers Are Saying
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
Price:
$89,950
You Save: $10,000
Sale Price: $79,950
You Save: $10,000
Sale Price: $79,950
Maple Grove RV
Location: Everett, WA
Stock# 3145
Location: Everett, WA
Stock# 3145
Chassis: Mercedes-Benz Sprinter
Exterior Color: Khaki
Interior Color: Esspresso
Stock# 3145
Chassis: Mercedes-Benz Sprinter
Exterior Color: Khaki
Interior Color: Esspresso
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2017 Isata 3 RW Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 24 ft 7 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Int Height | 81 ft |
| Interior Color | Esspresso |
| Exterior Color | Khaki |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 11030 lbs |
| Generator | Onan 3600 |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 20027 |
| Engine | 3.0 liter Turbo Diesel |
| Chassis | Mercedes-Benz Sprinter |
| Horsepower | 188 hp |
| Wheelbase | 170 in |
| Torque | 325 ft-lb |
| Convection Cooking | Yes |
| Water Heater Type | On Demand |
| Gross Combined Weight | 15200 lbs |
| VIN | WDAPF4CC1G9653228 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

