Used 2017 Dutchmen RV Aspen Trail 1900RB Travel Trailer
SUPER POPULAR MODEL, IN GREAT SHAPE. STOP IN TODAY AND TAKE A LOOK.
The Dutchmen Aspen Trail 1900RBW travel trailer offers a rear corner bathroom. It includes a corner shower with skylight, a corner vanity sink and a toilet.
As you enter at the back of the travel trailer, there is closet storage to your left and the bath across from you. As you continue around, the far wall holds the kitchen. It provides a refrigerator, three burner stove top with overhead microwave, double kitchen sink and overhead cabinets.
The opposite wall includes a booth dinette and overhead cabinets.
The front of the travel trailer houses a queen size bed, shirt closets on each side of the bed, overhead cabinets at the head of the bed and pass through storage.
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Stock# 91715
Exterior Color: WHITE
| Sleeps | 3 |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 511 lbs |
| Dry Weight | 4252 lbs |
| Cargo Capacity | 3348 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| VIN | 4YDT19022H8922988 |
Aspen Trail 1900RB Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


