Used 2017 Coachmen RV Freedom Express Maple Leaf Edition 320BHDSLE Travel Trailer
HANDYMAN SPECIAL: SOLD "AS IS"
Step inside this spacious triple slide 320BHDSLE Freedom Express Maple Leaf Edition travel trailer featuring a rear private bunkhouse. Upon entering the trailer you are immediately in a large spacious kitchen including an island counter with a double kitchen sink. There are two slide outs with one featuring a refrigerator, a three burner range, a microwave oven, and overhead cabinets. The second slide features a booth dinette and a sofa providing plenty of seating for dining or just hanging out. You will also find an entertainment center just outside the bunkhouse which can be viewed easily from anywhere in the kitchen or living room area.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
Stock# 22U027P
| Sleeps | 9 |
| Slides | 3 |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 879 lbs |
| GVWR | 10700 lbs |
| Dry Weight | 7954 lbs |
| Cargo Capacity | 2746 lbs |
| Fresh Water Capacity | 49 gals |
| Grey Water Capacity | 66 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| VIN | 5ZT2FEXB0HA024041 |
Freedom Express Maple Leaf Edition 320BHDSLE Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


