Used 2016 Starcraft Comet Hardside H1235FD Folding Pop-Up Camper
easy to tow
This Comet Hardside a-frame pop-up folding camper by Starcraft RV has everything you need to take your camping to the next level. Inside you will find all the comforts needed to keep you cozy and dry, cook light meals and snacks, and keep clean and comfortable while away from home!
In the rear of this cut Comet Hardside unit find a u-shaped dinette that easily turns into sleeping space at night. There is also some exterior storage along the curb side, plus a front storage compartment for your larger camping gear.
Travel worry free with a complimentary year of RV Complete.
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# UT420242
| Length | 16 ft |
| Ext Width | 7 ft |
| Hitch Weight | 300 lbs |
| GVWR | 3250 lbs |
| Dry Weight | 2125 lbs |
| Cargo Capacity | 1125 lbs |
| Fresh Water Capacity | 17 gals |
| Black Water Capacity | 5 gals |
| Furnace BTU | 16000 btu |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Propane / Electric |
| VIN | 1SAAS0AH0G2BH5052 |
Comet Hardside H1235FD Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


