Used 2016 Starcraft AR-ONE 15RB Travel Trailer
Sale Pending
This cute AR-ONE travel trailer 15RB features everything you need to take your camping up a notch.
As you enter notice the handy wardrobe just inside the door on your left. The right side features a bench style seating with overhead cabinets.
Straight ahead through the main entry door there is a convenient private toilet and tub/shower area.
You can easily cook light meals and snacks with the two burner stove-top and microwave oven. There is also a refrigerator and single sink for easy cleanup. The overhead cabinets provide plenty of space for storage.
The front booth dinette is great for mealtime and even a board game or two. When you lower the table it becomes a handy place to sleep.
The 10' awning provides protection from the elements, and there is also an exterior storage compartment for outdoor things as well.
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Stock# 150-26
Interior Color: Pecan
| Sleeps | 3 |
| Length | 16 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft 1 in |
| Ext Height | 8 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 1 in |
| Interior Color | Pecan |
| Hitch Weight | 255 lbs |
| GVWR | 3200 lbs |
| Dry Weight | 2390 lbs |
| Cargo Capacity | 810 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 15 gals |
| Black Water Capacity | 9 gals |
| Available Beds | 2 |
| VIN | 1SABSHAGXG28W5337 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


