Used 2016 Redwood RV Sequoia SQ38GKS Fifth Wheel
Find plenty of space inside the Sequoia 38GKS fifth wheel by Redwood. This model features triple slides, an island, walk-thru bathroom, and front bedroom.
As you enter the fifth wheel, to the right notice a handy closet for storing coats or jackets. In the kitchen and living area there are dual opposing slides. The slide along the door side has a dinette and theater seating with cup holders. Along the rear there is additional seating at the sofa, and storage can be found in the overhead cabinet. The slide adjacent to the sofa has an entertainment center, pantry, three burner range, and a refrigerator. Find an additional pantry, and the island has a double kitchen sink and extra counter space for food prep.
Step up a few stairs, and find that the bathroom is a walk-thru with a private toilet, sink, and medicine cabinet on one side. You will also find a washer/dryer closet. Across the hall there is a shower.
The front bedroom has a slide with a dresser and a queen bed. Across find a sink, medicine cabinet, dresser/entertainment center. Along the front wall there is additional storage with the wardrobe, and much more!
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
You Save: $10,012
Sale Price: $24,988
Stock# 84993
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 39 ft 8 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| GVWR | 16000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 104 gals |
| Grey Water Capacity | 90 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Tire Size | 235/85R16G |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| VIN | 4V0FC3821GR006359 |
Sequoia SQ38GKS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


