Used 2016 Prime Time RV Tracer 3150BHD Travel Trailer
With sleeping space for 8-9 people, you can easily take the whole family plus a few friends camping with the Tracer 3150BHD travel trailer by Prime Time Manufacturing.
As you enter the travel trailer to the right is a front bedroom with a queen bed and shirt closets on either side of the bed.
The living and kitchen areas have a slide with a hide-a-bed and dinette. Next to the slide you will find a nice size pantry. The opposite side of the travel trailer offers a double kitchen sink, three burner range, and refrigerator. In the front of the kitchen and living areas near the entrance there is an entertainment center.
The bathroom has a tub, toilet, and sink. There is also a private entrance outside from the bathroom.
In the rear, there is a bunk house, which your kids are sure to enjoy. You will find a slide with a sleep & play on the bottom and a bunk above. The other side has a top bunk.
Outside you will sure enjoy the exterior kitchen which has a refrigerator, sink, and two burner range, plus much more!
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
Stock# GB509645
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 34 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 10 in |
| Hitch Weight | 706 lbs |
| Dry Weight | 7210 lbs |
| Cargo Capacity | 2311 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| VIN | 5ZT2TRXB2GB509645 |
Tracer 3150BHD Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


