Used 2016 Prime Time RV Spartan 1032 Toy Hauler Fifth Wheel
The Spartan 1032 toy hauler fifth wheel by Prime Time Manufacturing offers a large cargo area which provides much room for storage of your off road toys. In the rear you will find a spring assist ramp door, as well as an electric lift system with bed above and dual folding sofas below. In the corner, to the right of the side door there is an entertainment center.
The kitchen area offers a refrigerator, three burner range, double kitchen sink, and extra counter space. The opposite side of the fifth wheel has a slide with a three-piece reclining sectional and storage table. Along the front wall, just before you step up the stairs, there is an entertainment center.
There are two sets of stairs, the first will take you into the bathroom. The bathroom has a toilet, sink, and shower. The second set of stairs will lead you directly into the bedroom. There is a slide with two closets and a chest of drawers. There is also a queen bed and a corner entertainment center. Above the bed, and one either side find overhead cabinets, plus more!
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $4,251
Sale Price: $34,995
Stock# 5CR010A
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 36 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Hitch Weight | 2593 lbs |
| Dry Weight | 12557 lbs |
| Cargo Capacity | 4036 lbs |
| Fresh Water Capacity | 105 gals |
| Grey Water Capacity | 87 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 5ZT3STXB9GG300670 |
Spartan 1032 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


