Used 2016 Prime Time RV Avenger 22RB Travel Trailer
Load up your family, and head out on your next camping trip with the 22RB Avenger travel trailer by Prime Time Manufacturing. This trailer features a rear bath, and a front bedroom.
Straight in front of you as you enter this unit, there is a sofa which faces the rear of the trailer. To the left of the door you will find a dinette with an overhead cabinet, and a place for a TV/radio above the dinette. On the opposite side of the trailer there is a refrigerator, three burner range, double kitchen sink, and overhead cabinet for dishes.
The front bedroom has a queen bed, closets, and an overhead cabinet which helps to keep your things tidy.
In the rear of the trailer you will find the bathroom with a tub, sink, medicine cabinet, and toilet.
Outside there is a nice size storage area in the rear of the trailer, and more!
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Stock# 322052
| Sleeps | 4 |
| Length | 26 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Hitch Weight | 624 lbs |
| Dry Weight | 4747 lbs |
| Fresh Water Capacity | 48 gals |
| Grey Water Capacity | 34 gals |
| Black Water Capacity | 34 gals |
| VIN | 5ZT2AVLB4GB911672 |
Avenger 22RB Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


