Used 2016 Palomino Puma 25-RS Travel Trailer
The Palomino Puma 25-RS features rear living and dual entry. As you enter the main door near the rear, it includes a sofa to your left on the wall with overhead cabinets and an end table on each side of the sofa.
Moving forward along the entry side there is a booth dinette, overhead cabinets and a side aisle bathroom. The bathroom includes a tub, vanity sink and toilet.
Along the opposite wall you will find a double kitchen sink, overhead cabinets, three burner range, refrigerator, pantry and a wardrobe.
The front private bedroom includes a queen bed with shirt closets over nightstands at each side and overhead cabinets. There is also a private entry/exit door in the room.
You may also choose a chair option which includes two recliners with an end table between them and overhead cabinets in place of the rear sofa.
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Stock# 57722
Exterior Color: TN
| Sleeps | 6 |
| Length | 28 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Exterior Color | TN |
| Hitch Weight | 700 lbs |
| GVWR | 6700 lbs |
| Dry Weight | 5192 lbs |
| Cargo Capacity | 1508 lbs |
| Fresh Water Capacity | 51 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4X4TPUF25GP059453 |
Puma 25-RS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


