Used 2016 Pacific Coachworks Sandsport 19EX Toy Hauler Travel Trailer
14' Garage
A rear ramp door leads to almost 14' of cargo space in the Sandsport 19EX toy hauler travel trailer by Pacific Coachworks.
Inside the rear garage area, you will find two sofas, combo tables and overhead cabinets.
Moving forward on the road side, the kitchen includes a double sink, three burner range with oven, overhead microwave and refrigerator.
A front corner queen bed includes overhead cabinets at the head of the bed and a wardrobe over one corner of the foot of the bed.
The opposite front corner provides a full bath with storage, a tub/shower, toilet, and corner vanity sink. DLR #886B
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
Stock# SA19746
Interior Color: 2 choices
| Sleeps | 4 |
| Length | 26 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Int Height | 7 ft 10 in |
| Interior Color | 2 choices |
| Hitch Weight | 550 lbs |
| GVWR | 9900 lbs |
| Dry Weight | 4980 lbs |
| Cargo Capacity | 4920 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 5UYCN2221GR019746 |
Sandsport 19EX Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


