Used 2016 Pacific Coachworks Mighty Lite 16bb Tango Travel Trailer
Start your next vacation with this ideal Pacific Coachworks travel trailer which features rear bunk beds, and a front double bed.
As you enter the Mighty Lite M16BB, there is a double bed with overhead cabinets across the front of this travel trailer.
Along the back wall, there is a booth dinette, overhead cabinets and then bunk beds in the rear corner.
The opposite rear corner includes a private bath with a toilet and a tub/shower.
The kitchen along the curb side provides a refrigerator, a two burner range, an overhead microwave, overhead cabinets, and a single galley kitchen sink. Just before the door, there is a wardrobe with a TV mounted above, and more!
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Stock# UT900452
| Sleeps | 5 |
| Length | 20 ft |
| Ext Width | 7 ft |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 290 lbs |
| GVWR | 3850 lbs |
| Dry Weight | 2490 lbs |
| Cargo Capacity | 1360 lbs |
| Fresh Water Capacity | 25 gals |
| Grey Water Capacity | 15 gals |
| Black Water Capacity | 10 gals |
| VIN | 5UYTN2114GR019846 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


