Used 2016 Northwood Arctic Fox Camper 811 Wet Bath Truck Camper
Step into the Arctic Fox Camper 811 Wet Bath by Northwood Mfg. to find a wet bath on your left. It includes a toilet, a sink, and the fiberglass shower stall.
The corner kitchen includes a pantry, a three burner range, overhead cabinets and a corner angled double sink.
Across, take one step up to the slide out including a booth dinette with an optional overhead bunk and a refrigerator.
Step up to the front bed with two wardrobes and a hamper at each side, space for an optional TV with a swing arm, along with a shelf above the head of the bed.
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
Stock# 943603A
Interior Color: Shimmering Sands, Early Autumn
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 16 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Ext Height | 9 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 7 in |
| Interior Color | Shimmering Sands, Early Autumn |
| Dry Weight | 2873 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 23 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 1NCG811S1G0112386 |
Arctic Fox Camper 811 Wet Bath Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


