Used 2016 Northstar Northstar Pop-Up 600SS Truck Camper
SOLD!!
View all Northstar Pop-Up Floorplans
2016 600SS Features and Options
Load up and start your next camping trip in the 600SS Northstar Pop-Up truck camper. This model is ideal for smaller trucks with a short/long bed.
Inside find a u-dinette to the right of the entrance. On the opposite side of the camper you will find a two burner range, sink, and refrigerator.
Stepping up to the front bedroom you will find a bed with hamper storage, plus more!
What Our Customers Are Saying
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
Holiday RV
Location: Poncha Springs, CO
Stock# H5929
Location: Poncha Springs, CO
Stock# H5929
Stock# H5929
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2016 600SS Specifications
| Sleeps | 3 |
| Length | 10 ft 5 in |
| Ext Width | 6 ft 5 in |
| Ext Height | 5 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 11 in |
| Dry Weight | 1208 lbs |
| Fresh Water Capacity | 17 gals |
| Furnace BTU | 12000 btu |
For more information
Contact Us
Northstar Pop-Up 600SS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
U Shaped Dinette Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


