Used 2016 Livin Lite Quicksilver 8.1 Folding Pop-Up Camper
This Quicksilver folding pop-up camper by Livin' Lite will have you quickly out on the road to your next adventure! Model 8.1 features everything you need to enjoy camping while keeping you dry and comfy at night.
There are two tent end beds with one side featuring a 60" x 84" queen size mattress, and a 36" x 84" single on the opposite end. In between there is a dinette/bed combo which makes a convenient space to eat, play games, or just hang out during the day. Plus, it provides extra sleeping at night when needed.
To the right of the entry door is a storage cabinet for all of your things and straight ahead is a counter area with single sink. There is also an optional 2 burner cooktop that can be added (shown on floor plan image), plus so much more!
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Stock# 3207A
| Sleeps | 4 |
| Length | 12 ft |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 8 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 4 in |
| Hitch Weight | 110 lbs |
| GVWR | 1500 lbs |
| Dry Weight | 865 lbs |
| Cargo Capacity | 635 lbs |
| Tire Size | 12" |
| VIN | 56D1C0818G1004568 |
Quicksilver 8.1 Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


