Used 2016 Livin Lite CampLite CL11FK Travel Trailer
Camp comfortable in this CampLite travel trailer model CL 11FK by LivinLite.
Inside you will enjoy a u-shaped dinette/bed which will be great for mealtime, or hanging out with friends. At night you can easily convert it to sleeping space. You also have a choice to add the optional tip out bunk in the rear.
In front find a kitchenette with two burner cook-top, single sink, and overhead cabinets.
The front corner wet bath offers a toilet and shower, and there is storage just outside the bathroom next to the dinette/bed, plus so much more!
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Stock# G1004593
| Sleeps | 4 |
| Length | 14 ft 6 in |
| Ext Width | 7 ft |
| Ext Height | 9 ft 6 in |
| Hitch Weight | 225 lbs |
| GVWR | 2700 lbs |
| Dry Weight | 1800 lbs |
| Cargo Capacity | 900 lbs |
| Fresh Water Capacity | 17 gals |
| Grey Water Capacity | 14 gals |
| Black Water Capacity | 9 gals |
| Tire Size | 13" |
CampLite CL11FK Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


