Used 2016 Keystone RV Passport 23RB Elite Travel Trailer
EZ FINANCING AVAILABLE!
Camp comfortably with family and friends in this Passport Elite travel trailer model 23RB by Keystone RV. This unit offers all the amenities you need for spending time away from home.
The wardrobe/pantry just inside the rear door will certainly come in handy for storing your things. Further in find a rear corner bath complete with angled shower, toilet and sink.
To the right of the entrance find a counter area with three burner range, double kitchen sink, and large counter area featuring two stools for dining. A refrigerator is located across the room next to the sofa slide out which provides extra seating and a more spacious interior when the slide is fully extended.
The front of 23RB offers a queen size bed with dual wardrobes, one on either side of the bed along with overhead cabinets. There is a TV nearby that can easily be viewed from the bedroom area, the sofa, or the counter eat/in area.
There is also a front pass-through compartment that you will enjoy for stowing away all of your outdoor camping gear, and so much more!
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
Stock# 415535A
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Hitch Weight | 565 lbs |
| Dry Weight | 4705 lbs |
| Cargo Capacity | 2095 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| VIN | 4YDT23R24GT415535 |
Passport 23RB Elite Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


