Used 2016 Keystone RV Passport 2250RB Grand Touring Travel Trailer
! A MUST SEE FLOOR PLAN ----LIGHTWEIGHT!@@@SUPER CLEAN!!Take your camping up a notch with this Keystone Passport Grand Touring travel trailer model 2250RB. This unit features a rear bath layout, a single slide for added interior space, and a convenient outdoor kitchen!
As you enter notice the entertainment center straight ahead. This can easily be viewed from the dinette or kitchen area.
The front bedroom offers a queen size bed with bedside wardrobes, an overhead cabinet, and convenience center for all the controls along the curbside wall.
The living area features a u-shaped dinette slide that provides ample foot traffic space when the slide is fully extended. The dinette can also be quickly made into additional sleeping space at night when needed.
You can easily cook and prepare food with the appliances provided. There is a refrigerator, three burner range, and double kitchen sink on the L-shaped countertop. A pantry can be found just off the dinette slide which is perfect for storing dry goods and more.
The rear full bath provides a tub/shower, toilet, and vanity with sink.
On the outside enjoy more storage with the front pass-through compartment, and an outside kitchen off the rear curbside. This is perfect for those who enjoy cooking and dining outside.
For everything you need to enjoy camping with family and friends, choose this Passport Grand Touring model 2250RB.
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
You Save: $2,000
Sale Price: $14,990
Stock# NW321A
Interior Color: Granite, Bayside, Rattan
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 7 in |
| Interior Color | Granite, Bayside, Rattan |
| Hitch Weight | 550 lbs |
| Dry Weight | 4645 lbs |
| Cargo Capacity | 1855 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| VIN | 4YDT22527GX415344 |
Passport 2250RB Grand Touring Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


