Used 2016 Keystone RV Passport 195RB Express Travel Trailer
This Passport Express travel trailer model 195RB features a rear corner bath, a Murphy bed, and all the amenities you need to take your camping up a notch!
Step inside and see the rear bath straight ahead. Inside find an angled shower, toilet and sink. There is also a hardy wardrobe to your left and pantry to the right just inside the entry door.
Moving into the center of the unit you will see a booth dinette for mealtime use or just hanging out on your right. Along the left side you will find a refrigerator, three burner range, and double kitchen sink. There are also plenty of overhead cabinets to store your dishes and things.
The front bedroom offers a curtain for privacy and features a Murphy Bed with sofa, and two bedside wardrobes for storage. This is a great way to save space and allows you much more walking around space and seating during the daytime hours with the sofa.
You will also love the front pass-through storage compartment, plus so much more!
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
You Save: $5,115
Sale Price: $13,880
Stock# 18158C
| Sleeps | 4 |
| Ext Height | 10 ft 1 in |
| Hitch Weight | 405 lbs |
| Dry Weight | 3711 lbs |
| Cargo Capacity | 1489 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| VIN | 4YDT19523GT414016 |
Passport 195RB Express Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


