Used 2016 Keystone RV Outback Terrain Ultra Lite 210TRS Travel Trailer
Enjoy this Outback Terrain bunkhouse travel trailer by Keystone featuring everything you need to enjoy your time away from home and more. Model 210TRS has an outdoor kitchen and a rear slide-out king bed!
Before you step inside take notice of the convenient outside camp kitchen featuring a sink and two burner cook stove. Perfect for those times when you want to do a little cooking outdoors.
As you step inside you will notice the convenient bath located straight ahead and a set of bunk beds to your right. The bunks are 34" x 74" and there is also a wardrobe at the foot just inside the entry door.
The bath features a toilet, sink, tub/shower and linen storage too.
Cook up your family's favorite meals and snacks with the kitchen amenities provided. This unit features a three burner range, large kitchen sink, refrigerator and pantry for dry good storage, and more!
Moving toward the back you will see plenty of seating with a sofa on your right and a booth dinette on your left. There is also a LCD TV mounted above the dinette area for your enjoyment.
Step up in back to the rear slide out king bed including overhead storage in front, and exterior storage on either side of the rear slide. You can also find bicycle storage in front below the bunk beds and much more!
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
You Save: $401
Sale Price: $17,599
Stock# Nap-OutB
Exterior Color: Oyster
Interior Color: Hearthstone, Summit, Teak
| Sleeps | 6 |
| Slides | 1 |
| Length | 22 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Interior Color | Hearthstone, Summit, Teak |
| Exterior Color | Oyster |
| Hitch Weight | 510 lbs |
| Dry Weight | 4710 lbs |
| Cargo Capacity | 2290 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4ydt21020gb451150 |
Outback Terrain Ultra Lite 210TRS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


