Used 2016 Keystone RV Hideout 299RLDS Fifth Wheel
You are going to love the spaciousness of this Keystone Hideout fifth wheel model 299RLDS. With dual slides and a rear living area you will easily see the conveniences when you step inside.
As you enter you will find a slide out entertainment center featuring a 32" TV along with a free standing dinette to your immediate left. The rear wall features two lounge chairs with an end table and overhead storage. The second slide features a convenient tri-fold sofa, refrigerator, pantry and three burner range. There is also a L-shaped counter with double sink and overhead storage cabinet.
To the right of the entry door step up and find a convenient bath featuring a 30" x 50" tub/shower, toilet and sink.
The front private bedroom features a comfy queen bed with two closets for clothing storage, a nightstand, and overhead cabinets above the bed, plus so much more!
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Stock# 38771A
Exterior Color: BROWN / FIBERGLASS
Interior Color: BROWN
| Sleeps | 4 |
| Slides | 2 |
| Length | 31 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 9 in |
| Interior Color | BROWN |
| Exterior Color | BROWN / FIBERGLASS |
| Hitch Weight | 1485 lbs |
| Dry Weight | 8040 lbs |
| Cargo Capacity | 2460 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDF29922GK200340 |
Hideout 299RLDS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


