Used 2016 Keystone RV Hideout 260LHS Travel Trailer
Colton Advantage Pricing
Keystone Hideout 260LHS - Travel Trailer highlights:
With sleeping for eight this Keystone Hideout is the perfect camper for a larger family to enjoy. Model 260LHS offers a rear bath, front bedroom, and double bed with twin top bunk in the rear.
As you step inside there will be a jackknife sofa straight inside the door with an overhead cabinet along the road side wall. Overhead cabinets stretch the length of the kitchen stopping at the refrigerator.
There is a booth dinette to the left of the door with overhead storage above. Opposite the dinette find a double kitchen sink, three burner range, and refrigerator for all of your meal prep and cooking needs.
The rear left corner features a 52" x 74" bed with angled inside corner and 32" x 74" top pivot twin bunk. The opposite corner features a convenient bath with tub/shower, and toilet, plus a separate sink just outside the door.
Back up front to the right of the entry door find a private bedroom with queen size bed and overhead storage. There is also dual bedside closets for clothing storage, and so much more!
You will also love the front pass-through compartment for stowing away all of your larger gear and outside camping equipment, and more!
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
Stock# 27114B
| Sleeps | 8 |
| Length | 29 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 645 lbs |
| Dry Weight | 5158 lbs |
| Cargo Capacity | 2442 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Tire Size | ST205/75R14C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT26028G7201736 |
Hideout 260LHS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


