Used 2016 Keystone RV Bullet 204RBSWE Travel Trailer
This Bullet travel trailer 204RBSWE by Keystone RV features everything you need to enjoy your future camping trips, plus a rear bath.
Step inside and find a pantry/wardrobe on your immediate left and an additional pantry on your right. Straight ahead is the convenient rear bath featuring an angled shower, toilet and sink.
Moving to the center of the trailer you will find an ample kitchen including a refrigerator, three burner range, and kitchen sink. There is also plenty of overhead storage for dishes and things. Across from the kitchen is a booth dinette with overhead cabinets also.
The very front of 204RBSWE features a comfortable sofa by day and Murphy Bed by night with wardrobes on both sides of the bed. There is an overhead cabinet and a laundry chute, plus front pass-through storage compartment, and so much more!
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Stock# 32828
| Sleeps | 3 |
| Length | 23 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 3 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 440 lbs |
| Dry Weight | 3901 lbs |
| Cargo Capacity | 2099 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R15C |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| VIN | 4YDT2042XGX422116 |
Bullet 204RBSWE Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


